BAKAN OSGB "Güvenliğiniz Emin Ellerde..."  

0 362 532 08 00
0 533 923 29 11

info@bakanosgb.com

HACINABİ MAH. TÜTÜN MAĞZALARI 1.SK NO:1 KAT.1 Bafra/SAMSUN

Bafra OSGB

Bafra OSGB

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri (OSBG) Nedir?

1 ve daha fazla işçi çalıştıran işyerleri, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde iş sağlığı ve iş güvenliğini sağlamakla sorumlu tutulmuşlardır. İş güvenliği yasası olarak bilinen ve işyerlerinde artış gösteren iş kazalarının önüne geçmek için alınması gereken tedbirleri yerine getirmekle mükellef kılınmışlardır.

İşverenler, İş güvenliği ve iş sağlığı hizmetini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kurumlardan almak zorundadırlar. Samsun OSBG firmaları arasında yer alan Özel Bakan Ortak İş Sağlığı ve Güvenliği Ltd. Şti. Bafra iş sağlığı ile Bafra iş güvenliği kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.

Buna göre şirketimizin hizmet verdiği alanlar:

İlk Yardım Eğitimi: İş kazalarında kazazedelere ilk müdahalenin nasıl yapılacağı hususunda eğitici bilgiler veriyoruz.

İşyeri Hekimliği: İşyerinde sağlıklı çalışma ortamını korumak adına alanında uzman doktorlarımız aracılığı ile işyeri hekimliği hizmeti sunuyoruz. Çalışanların sağlık kontrollerini sizin için yapıyoruz. Oluşabilecek meslek hastalıklarına karşı önlemleri sizin adınıza Samsun iş güvenliği uzmanı olarak biz alıyoruz.

Hijyen Eğitimi: İnsan sağlığına etki edebilecek gıda ve içecek üretimi yapan yerler ve insan vücuduna temas gerektiren işlerde gerekli olan hijyen belgesi eğitimi veriyoruz.

Samsun iş sağlığı merkezi tarafından işveren ve çalışanları iş sağlığı Samsun iş güvenliği konularında işverenleri bilgilendiriyoruz.